Informacja dla studentów uczelni medycznych z Ukrainy

UMW, w oczekiwaniu na ukazanie się odpowiednich regulacji prawnych na poziomie krajowym, opracowuje zasady umożliwiające przyjęcie studentów kierunków lekarskiego i lekarsko-dentystycznego, studiujących dotychczas w Ukrainie.

Wszelkie informacje dotyczące sytuacji na Ukrainie i zaangażowania UMW znaleźć można w dedykowanym temu serwisie internetowym - link

Aktualnie pracujemy nad określeniem potrzeb i możliwości przyjęcia studentów zarówno na studia w języku polskim (niestacjonarne płatne), jak i w języku angielskim (stacjonarne płatne) na kierunku lekarskim oraz lekarsko – dentystycznym.

Mamy świadomość, że w obecnej sytuacji mogą mieć Państwo trudności z uzyskaniem wydanej przez macierzystą uczelnię dokumentów, m.in. karty okresowych osiągnięć, zaświadczenia o średniej ocen z egzaminów z zaliczonych lat studiów czy zaświadczenia o przebiegu studiów z uwzględnieniem uzyskanych ocen i wykorzystanych punktów ECTS, wymaganych przepisami prawa w przypadku mobilności studentów. Wychodząc temu naprzeciw opracowujemy zasady weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się przez naszą kadrę akademicką.

Osoby, którym wojna na Ukrainie uniemożliwiła kontynuowanie studiów, zainteresowane studiowaniem na naszej uczelni prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza:

Wszystkie informacje dot. przetwarzania podanych w formularzu danych osobowych znajdują się tutaj

Na zgłoszenia czekamy do 15 marca 2022 r.

Prosimy o uważne śledzenie kolejnych informacji na stronie internetowej UMW. Wypracowane rozwiązania będziemy na bieżąco dostosowywać do wprowadzonych w kraju przepisów prawnych.

Важлива інформація для студентів медичних університетів України

У зв’язку з війною на території України наш університет, очікуючи на опублікування відповідних нормативно-правових актів на національному рівні, розробляє правила прийому до Вроцлавського Медичного Університету студентів медицини та стоматології, які до цього часу навчалися в університетах України, але були змушені покинути країну. Зараз ми працюємо над визначенням потреб і можливостей прийняти додаткових студентів – навчання польською мовою (заочне платне), так і  навчання англійською мовою (денне платне) в галузі медицини та стоматології.

Ми знаємо, що в нинішній ситуації у вас можуть виникнути труднощі з отриманням документів, виданих вашим рідним університетом, наприклад, ваші залікові книжки, довідки про закінчення конкретного курсу або актуальна виписка ваших оцінок чи балів ECTS, які мають бути передбачені законодавством.

Для досягнення цієї мети наші працівники розробляють правила перевірки досягнутих результатів навчання.

Якщо війна в Україні завадила продовжити навчання та зацікавлені в навчанні в нашому університеті, просимо заповнити електронну анкету:

Ми чекаємо на ваші заявки до 15 березня 2022 року. Будь ласка, уважно стежте за наступною інформацією на веб-сайті UMW, де ми постараємося надати більш детальну інформацію. Ми будемо постійно адаптувати розроблені в Університеті рішення до законодавчих норм, які запроваджуються в країні.

Important information for medical students who studied in Ukraine

In connection with the war on Ukrainian territory, pending national legal regulations, our University is working on rules enabling the admission to Wroclaw Medical University of students of medicine as well as dentistry, previously studying at universities in Ukraine, who were forced to leave the country. We are currently working on identifying the needs and possibilities for the admission of students – both for paid part-time studies in Polish and paid full-time studies in English, in the field of medicine as well as dentistry.

We are aware that in the current situation it may be difficult for you to obtain the documents issued by your home university, such as the student achievement record, certificate on the average exam grades from the completed semesters of studies or certificate on the course of studies, including the grades obtained and ECTS points used, which are required by law in the case of student mobility. To resolve this issue, we are developing rules allowing our academic staff to verify the learning outcomes achieved.

If you are interested in studying at our university and the war in Ukraine has prevented you from continuing your studies, please fill in the electronic form:

We are waiting for your applications until 15 March 2022.
Please follow our website closely to receive further information with more details on the matter. Our solutions will be up to date adapted to national legal regulations.