Dzień informacyjny: stypendia DAAD i Fulbright

6 czerwca o godz.10.30 Dział Współpracy Międzynarodowej zaplanował spotkanie informacyjne prezentujące ofertę stypendialną dwóch międzynarodowych instytucji: Fundacji Fulbrighta i niemieckiego Stowarzyszenia DAAD.

Plakat DWM

DAAD jest jedną z największych na świecie organizacji wspierających międzynarodową wymianę akademicką. Intensywnie angażuje się w proces umiędzynarodowienia uczelni, reformowanie systemów oświaty w państwach rozwijających się.  DAAD to stowarzyszenie niemieckich szkół wyższych z siedzibą w Bonn i w Berlinie. Projekty realizowane w różnych częściach świata koordynują przedstawicielstwa w 15 krajach – w tym również w Polsce. Więcej informacj można znaleźć TUTAJ.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to fundacja edukacyjna, której głównym zadaniem jest administrowanie Programem Fulbrighta w Polsce. Prowadzi także centrum doradztwa edukacyjnego EducationUSA, gdzie bezpłatnie można zasięgnąć informacji i porady o możliwościach wyjazdu do USA dla uczniów i studentów. Najważniejszym operacyjnym zadaniem Komisji jest administrowanie Programem Fulbrighta w Polsce. Więcej Informacji można znaleźć TUTAJ.