Doskonałość dydaktyczna uczelni - nabór wniosków

Do 23 lutego nadsyłać można propozycje działań, które nasza Uczelnia zgłosić może w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki projektu pozakonkursowego „Doskonałość dydaktyczna uczelni”.

Minister Edukacji i Nauki ogłosił projekt pozakonkursowy pt. „Doskonałość dydaktyczna uczelni” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedmiotem projektu jest wsparcie działań uczelni podejmowanych na rzecz doskonałości dydaktycznej uczelni poprzez tworzenie i/lub rozwijanie systemu wsparcia dydaktyki na uczelni.

Środki finansowe będą przeznaczone głównie na opracowanie standardów działania, w które zaangażowana będzie cała społeczność uczelni oraz drobne zakupy sprzętów. Pozostałe środki zostaną przeznaczone m.in. zakup narzędzi umożliwiających wdrożenie innowacyjnych metod do procesu kształcenia czy też organizację szkoleń lub innych form wsparcia.

Wartość środków finansowych przeznaczonych przez MEiN na doskonalenie dydaktyczne na uczelniach w ramach tego projektu wynosi: 19 606 368,27 zł. Środki te zostaną rozdysponowane pomiędzy maksymalnie 20 uczelni różnego typu. Okres realizacji zadań w projekcie nie może trwać dłużej niż do 30 września 2023 r.

W ramach naboru każda uczelnia może złożyć maksymalnie jedną ofertę.

W związku z powyższym Prorektor ds. Studentów i Dydaktyki zaprasza członków społeczności akademickiej tj. kadrę dydaktyczną, studentów i doktorantów do przesłania propozycji działań, które mogłyby zostać umieszczone w ofercie konkursowej zgłaszanej przez naszą Uczelnię i wpłynąć na poprawę jakości kształcenia na naszej Uczelni.

Na Państwa propozycje, w których realizację chcieliby się Państwo włączyć, oczekujemy do 23.02.2022 r. pod adresem mailowym: rd@umw.edu.pl

W przesyłanej propozycji proszę wskazać, którego obszaru i punktu spośród określonych w dokumencie „Minimalne założenia docelowego modelu zarządzania procesem kształcenia” proponowane działania będą dotyczyły.

W przypadku pytań  zapraszamy do kontaktu mailowego iwona.janus@umw.edu.pl lub telefonicznego pod nr 71 784 10 08

Szczegółowe informacje o projekcie pozakonkursowym znajdują się na stronie MEiN.