Bezpłatne szkolenia z pozyskiwania środków unijnych na badania

Jak efektywnie pozyskiwać środki unijne na działalność badawczo-rozwojową, jak poprawnie skonstruować budżet projektu czy monitorować wskaźniki? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedzi w ramach szkolenia.

„EFEKTYWNE POZYSKIWANIE ŚRODKÓW NA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ” to bezpłatne szkolenie organizowane w ramach projektu: „Dolnośląscy liderzy Medycyny wdrożenie zintegrowanego programu podnoszenia kompetencji studentów, doktorantów, kadry dydaktycznej i administracyjnej Uniwersytetu Medycznego im Piastów Śląskich we Wrocławiu”

Szkolenie odbędzie się w dniach 07-08.03.2022 r. w trybie online.

Podczas szkolenia omówione zostaną m.in.:

• dostępne źródła finansowania i podstawowe wymogi związane z pozyskiwaniem funduszy z poszczególnych źródeł;
  • zasady przygotowywania zwycięskiej aplikacji;
  • konstrukcja budżetu i efektywność kosztowa projektu;
  • wskaźniki projektu i ich weryfikacja;
  • proces oceny wniosków i proces odwoławczy

Szkolenie poprowadzi Marek Rogóz
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych o specjalnościach e-biznes, zarządzanie firmą, audyt wewnętrzny, innowacyjne zarządzanie badaniami naukowymi oraz technologie multimedialne i grafika komputerowa. Autor licznych projektów społecznych i inwestycyjnych dla lokalnych przedsiębiorstw, uczelni i organizacji pozarządowych. Ekspert w zakresie projektów unijnych, ochrony danych osobowych, audytu i kontroli projektów finansowanych ze środków publicznych i procedur administracyjnych. Specjalizuje się w obsłudze projektów z obszaru rynku pracy, edukacji, innowacji i działań B+R. Wykonuje kontrole i audyty projektów międzynarodowych realizowanych pod bezpośrednim nadzorem Komisji Europejskiej.

Szkolenie skierowane jest do kadry administracyjnej i kierowniczej Uniwersytetu Medycznego.

Kryteria rekrutacyjne, jakie należy spełnić, aby uczestniczyć w projekcie:

• Status osoby zatrudnionej w Uniwersytecie Medycznym na stanowisku administracyjnym/kierowniczym, w oparciu o umowę o pracę w całym okresie otrzymywania planowanego wsparcia szkoleniowego .
  • Motywacja do podniesienia kompetencji - zweryfikowana podczas rozmowy rekrutacyjnej oraz na podstawie ankiet

W przypadku większej liczby chętnych niż przewidzianych miejsc:

• Udział w szkoleniach, w tym współfinansowanych ze środków UE (preferowane będą osoby nie objęte wcześniej wsparciem).
  • Kolejność zgłoszeń.
  • W przypadku zgłoszenia się osoby niepełnosprawnej, otrzyma ona dodatkowe 3 pkt z tytułu niepełnosprawności.

Procedura rekrutacji obejmuje następujące etapy:

• Wypełnienie i złożenie do koordynatora zadania poprawnie uzupełnionych i kompletnych dokumentów rekrutacyjnych dostępnych tutaj: https://www.umed.wroc.pl/csk-dolnoslascy-liderzy-medycyny-regulamin-proj... (tj. Formularz zgłoszeniowy dla zad. nr 9, Deklaracja uczestnictwa w projekcie, Oświadczenie uczestnika, Formularz preferencji szkoleniowych zadanie 9)
  • Weryfikacja dokumentów przez Komisję Konkursową i przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej
  • Poinformowanie Kandydatów o zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie
  • Pracownicy zakwalifikowani do udziału w projekcie są zobligowani do potwierdzenia chęci udziału poprzez podpisanie umowy uczestnictwa w projekcie.

Szczegółowe informacje o poszczególnych szkoleniach dostępne są u koordynatora modułu ds. podnoszenia kompetencji pracowników administracyjnych i zarządzających:
Katarzyna Rygiel – Zespół ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi
powerpracownicy@umw.edu.pl