Apel o udział w ankietach badań rankingowych

Do końca lutego 2021 r. trwa badanie reputacyjne corocznego Academic Reputation Survey, odbywające się na potrzeby Times Higher Education World University Rankings THE WUR 2022 – jednego z czołowych międzynarodowych rankingów uczelni.

W badaniu tym akademicy z całego świata wskazują, ich zdaniem, wiodące uczelnie w zakresie kształcenia i przeprowadzania badań w obrębie swojej dziedziny nauki.
Dla zagwarantowania reprezentatywnego rozkładu naukowców pod względem geograficznym i tematycznym, badanie ma charakter zamknięty (tzn. na zaproszenie), a wybrani pracownicy naukowi otrzymali mailowe zaproszenie (z adresu: TimesHigherEducation@surveys.elsevier.com) do wzięcia udziału w tym badaniu. Przesłanie odpowiedzi jest możliwe tylko do końca lutego 2021 r.
Im większy udział w badaniach reputacyjnych, tym większa szansa na lepszą pozycję uczelni w światowych rankingach.
Odnosząc się do wysiłków polskich uczelni na rzecz poprawy ich pozycji w światowych rankingach, jak i również istotną wagę badań reputacyjnych w czołowych rankingach międzynarodowych (50% w rankingu QS, 33% w rankingu THE WUR i 25% w rankingu U.S. News) i bardzo niskie wskaźniki odpowiedzi wśród polskich naukowców, zwracamy szczególną uwagę na prowadzone badania.
Równolegle do trwającego obecnie badania na potrzeby THE WUR, jednakowe badania rankingowe przeprowadzają: The QS Global Academic Survey dla QS World University Rankings – badanie w I kwartale roku oraz Academic Reputation Survey dla U.S. News Best Global Universities Rankings – badanie w II kwartale roku.
Z uwagi na znaczącą konkurencję ze strony zagranicznych uczelni, a także mając na względzie pozytywny wpływ wyników badań na pozycje polskich uczelni, gorąco apelujemy o udział w nadsyłanych na Państwa skrzynki mailowe ankietach, tym samym wykazując osiągnięcia Uczelni w najważniejszych międzynarodowych rankingach.