Ankieta badająca zagadnienia równości na UMW

8 grudnia mija termin wypełnienia ankiety przygotowanego przez zespół ds. równego traktowania. Jej wyniki pomogą zweryfikować oczekiwania społeczności UMW w zakresie równości. Te element opracowywania Plan Równości Płci, którego wymaga KE.

Szanowni Państwo,

Studenci, Doktoranci, Pracownicy

Opracowujemy Plan Równości Płci (w skrócie GEP od Gender Equality Plan) dla naszej Uczelni.

Dlaczego to robimy?

To kolejny z elementów budowania przyjaznego, wolnego od dyskryminacji środowiska pracy i nauki, w którym z poszanowaniem odnosimy się do różnorodności. To także odpowiedź na oczekiwania Komisji Europejskiej, która uzależniła uczestnictwo w programie Horyzont Europa od posiadania przez aplikujące instytucje Plan Równości Płci.

Co zrobiliśmy do tej pory?

W minionym roku uruchomiliśmy, zarządzeniem rektora, Procedurę przeciwdziałania nierównemu traktowaniu w UMW.

W tym roku powołaliśmy zespół ds. równego traktowania, który przeprowadził wstępną analizę struktury społeczności akademickiej, wynagrodzeń oraz zaangażowania w realizację projektów - pod kątem udziału kobiet i mężczyzn w poszczególnych obszarach. Kolejnym etapem diagnozy bieżącej sytuacji jest przesłana do Państwa ankieta. Jej wyniki pozwolą na poznanie Państwa doświadczeń i oczekiwań w obszarze równości. Uzyskamy dzięki niej całościową perspektywę. Wyniki będą uwzględniać zarówno spojrzenie pracowników, jak i doktorantów i studentów.

Do kiedy?

Prosimy o uzupełnienie ankiety do dnia 08.12.2021 r.

Zróbmy to razem

Gorąco zachęcamy do udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie – w ten sposób wypracowany plan odzwierciedlał będzie w pełni oczekiwania przedstawicieli różnych grup społeczności akademickiej naszej Uczelni.

Link do ankiety.

Członkowie Zespołu ds. Równego Traktowania

UWAGA:
Ankieta jest całkowicie anonimowa. Przygotowano ją na zewnętrznym, zweryfikowanym i zabezpieczonym przez informatyków z UMW narzędziu. Nie wymaga logowania. Adres e-mail widoczny jest wyłącznie dla wypełniającego, nie jest zapisywany.