Angiolodzy zaczęli obrady we Wrocławiu

Wrocław to szczególne miejsce dla polskiej angiologii. To tu 30 lat temu powstało Polskie Towarzystwo Angiologiczne, założone w klinice angiologii, która była zresztą pierwszą w Polsce - powiedział prof. Andrzej Szuba, otwierając jubileuszowy kongres.

XV Kongres Polskiego Towarzystwa Angiologicznego. Potrwa do 27 sierpnia, a w jego trakcie odbędzie się także Walne Zgromadzenie PTA.

Prof. Tomasz Zatoński, prorektor Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem, gratulując organizatorom kongresu, podkreślił szczególne znaczenie angiologii: - "Jest to dziedzina, dotycząca wszystkich organów i narządów naszego organizmu" - powiedział. - "Kongres jest także ważnym wydarzeniem w życiu naszej uczelni".

Wydarzenie zainicjowała sesja młodych angiologów pt. "Krytyczne niedokrwienie kończyn". Jak podkreślił prof. Szuba, problem jest ważny i wciąż narasta, zwłaszcza wśród chorych z cukrzycą.

Więcej o XV Kongresie Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, którego współorganizatorem jest Katedra i Klinika Angiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii UMW, można znaleźć pod tym linkiem oraz na stronie wydarzenia